Noční rajd do Lomu - 13. 06. 2007; 30,73 km

Série nočních jízd pokračuje, tentokrát máme za sebou historicky nejpočetnější účast a to všech pěti Smradů, ke kterým se navíc přidal Radim. Odpoledne jsme v čajovně zjednodušeně naplánovali trasu, pomalu už tradičně - do Ďábličáku. Ale vpodvečer ještě nebylo úplně jisté, zda-li se jízda zase neodloží, jako v neděli, protože bouřkové mraky byly všude. Nakonec se ale rozhodlo jet, takže na srazu u Davida jsme byli v cca půl desátý, připraveni všichni vyrazit. Do Ďábličáku jsme vjeli už za tmy a první defekt dne zažil nováček Radim - prasklo mu sedlo. Poté co to jakž takž opravil, mohli jsme pokračovat, ale tentokrát jsme z lesa poměrně brzo zase vyjeli a pokračovali dál od Prahy přes Dolní Chabry, až k nám už dobře známé Drahanské rokli. V tu dobu už mi přestalo svítit jedno světlo, což byl zatim náš druhý defekt.

V rokli jsme museli opět překonávat několikrát potok a nejvíce nás pobavil asi Pepa, který nám svým pádem připomenul jeho eskapád na konci druhého Tahu. Tentokrát to ale dopadlo celkem dobře, až na promočené boty a se štěstím uchráněný adaptér před zkratováním. Ale třetím defektem byla pepova bodovka, která začla vypadávat a tím pádem neměl Pepa jak si svítit na cestu, tudíž jsme chvíli opravovali, ale to už tu byl druhý přejezd potoka, tentokrát bez můstku zato s drsným nájezdem na druhé straně, tentokrát nás zase nejvíc pobavil Jirka, ale to sem na vlastní oči neviděl, to jen tak tušim podle zvukovejch reakcí ostatních. Na dalším brodu jsme mohli efektivně překrosit, někomui se povedlo, někomu ne.... Následovalo společné foto a taky zjištění, že sme už řádně zaprasený od bahna a všeho okolo, Pepa opět hodil držku tentokrát ale nečekaně v naprosto klidné pozici, znova urval svštlo, takže o zábavu postaráno. Po výjezdu z rokle u Vltavy se rozhodlo, po menší debatě, že to ještě protáhnem, když neni ani půlnoc, a pojedem směrem Kralupy nad Vltavou, po břehu jsme postupně dojeli až k přívozu, který ale pochopitelně v tu dobu nefungoval, takže v tempu jsme přijeli do Klecánek a v místním Lomu pořídili další hromadné foto.

Nastal čas na návrat, takže od Vltavy jsme museli vystoupat do Klecan, po kratkém zastavení na náměstí, se jelo do Zdib a odtud polní stezkou kolem Ďáblické skládky až do Ďáblic, vracet se stejnou cestou nebylo v úmyslu, takže trasa pokračovala do Čakovic, Letňan, přes lávku až na Prosek, poté, co se každý zvlášť nechal zvěčnit, nejprve vyrazil ku domovu Jirka, poté, až na Jarov, Tomáš a ostatní už to měli domů za pár. Takže Noční rajd určitě vydařený, nezmokli jsme! Mě teda přestalo svítit i druhý světlo, takže mám co řešit, Tah se blíží....